Arama
Flitreler
Kapat

Su Yumuşatma Sistemleri

Su yumuşatma cihazları reçineli sistemlerden oluştuğu gibi, manyetik kireç önleyiciler, silifozlar da bu konuda çözüm üreten ürünlerdir. Su içinde çözünmüş halde bulunan kalsiyum magnezyum iyonları suda sertliğe neden olmaktadır. Sudaki sertliğin giderilmesi, iyon değiştirme yöntemi dediğimiz su yumuşatme sistemleri ile gerçekleşmektedir. İyon değişimi, sertliğe nede olan kalsiyum magnezyum içeren suyun sodyum formundaki reçineden geçirilmek suretiyle gerçekleşmektedir. Reçine, kalsiyum ve magnezyum iyonları bakımından doygunluğa ulaştığı zaman sodyum klorür eriği yuz çözeltisi ile (tablet tuz) ile rejenere edilir. Kalsiyum ve magnezyum iyonları reçineden çözündüğünde işlem tamamlanır ve reçine tekrar sodyum iyonları ile yüklenir. Çözülmüş kalsiyum ve magnezyum iyonları ters yıkama ile dışarı atılır ve reçine bir sonraki yumuşatma işlemine hazır hale gelir. Su yumuşatme sistemleri kullanılacak yere göre tekli yada tandem (çift tanklı) olarak dizayn edilir. Su yumuşatma sistemleri ve özellikle kireci önleme konusunda ön filtrasyon sistemi, silifoz içeren ön filtre sistemleri, manyetik kireç önleyiciler gibi yöntemlerde kullanılmaktadır. Sert su ve kireç evinizde yada işyerinizde sağlıklı bir kullanım suyu olmasını engellemekte ve tesisatlarınıza, bataryalarınıza, bulaşık, çamaşır makinalarınıza zarar vermektedir. Su arıtma sistemlerinde olduğu gibi su yumuşatma sistemlerinde de ilsersuaritma.com sitemizden su yumuşatma sistemleri, manyetik kireç önleyiciler, silifozlar, tablet tuz, reçine, valfler, tuz tankları, reçine tankları, air checkler, tubingler, şamandıralar, atık ve tuz hortumları, temin edebilirsiniz. Yumuşatma konusunda dowex, aqualine, pallas, wavwcyber, Pentair, Dow-purolite, Clack, Atlas Aquadol, Delta gibi bir çok markayı Türkiye genelinde yaygın su arıtma servisi ağıyla ilsersuaritma.com'da  bulabilirsiniz.

Görüntüleme biçimi Tablo Liste
Sırala
Görüntüle sayfa başına

İSOFT Yumuşatma Cihazı

İSOFT Yumuşatma Cihazı
€400,30 KDV dahil

Aspen Mini Kabinetli Su Yumuşatma Sistemi

Aspen Mini Kabinetli Su Yumuşatma Sistemi
€500,38 KDV dahil

NW-25 Tam Otomatik Zaman Kontrollü Yumuşatma Sistemi(Kabinet)

NW-25 Tam Otomatik Zaman Kontrollü Yumuşatma Sistemi(Kabinet), Su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmektedir. İyon değişimi sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun, sodyum formunda katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir.
€776,59 KDV dahil

Aspen Kabinetli Su Yumuşatma Sistemi

Aspen Kabinetli Su Yumuşatma Sistemi
€674,23 KDV dahil

Atlas Kireç Önleyici 0,5 kg

Atlas Kireç Önleyici 0,5 kg
€19,84 KDV dahil

Ev Tipi Manyetik Kireç Önleyici 3/4

Ev Tipi Manyetik Kireç Önleyici 3/4
€100,08 KDV dahil

NW-15 Yumuşatma Sistemi

NW-15 Yumuşatma Sistemi Yumuşatma Sistemi(Kabinet), Su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmektedir. İyon değişimi sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun, sodyum formunda katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir.
€708,54 KDV dahil

NW-20 Tam Otomatik Zaman Kontrollü Yumuşatma Sistemi(Kabinet)

NW-20 Tam Otomatik Zaman Kontrollü Yumuşatma Sistemi(Kabinet), Su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmektedir. İyon değişimi sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun, sodyum formunda katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir.
€740,56 KDV dahil

NW-30 Tam Otomatik Zaman Kontrolü Yumuşatma Sistm

NW-30 Tam Otomatik Zaman Kontrolü Yumuşatma Sistemi(Kabinet), Su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmektedir. İyon değişimi sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun, sodyum formunda katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir.
€780,59 KDV dahil