Arama
Flitreler
Kapat
RSS

Blog

Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Su Arıtma Cihazı Filtreleri sağlıklı su alabilmek ve cihazın sağlıklı çalışabilmesi için oldukça önemlidir. Bu konu da servis yapısı olan, kurumsal  firmalar filtre değişim periyotlarını takip ederek değişim zamanlarında filtre değişimi ve cihaz bakımını gerçekleştirmektedir. Filtre değişim periyotları filtre kalitesine, giriş suyu değerlerine ve su kullanı yoğunluğuna göre değişmektedir. Filtreler genellikle 10" sediment, karbon ve blok karbon filtrelerden oluşmaktadır. Bu filtreler yapı olarak filtre kabı içinde yer almaktadır. Değiştirilirken filtre kabı bir anahtar yardımıyla açılarak eskifiltre atılıp yerine yeni filtre takılmaktadır. 12" inline filtreler kartuş şeklinde olup, eski filtreler atılarak yerine yeni filtre takılmaktadır. Membran filtreler, membran housingleri içinde yer alıp genellikle yaklaşık 2 yılda değiştirilmektedir. Tatlandırıcı filtre diye de isimlendirilen post karbon filtreler membran ile birlikte değiştirilmektedir.

Su Arıtma Cihazı Tavsiye
Su arıtma cihazı satın almaya karar verdikten sonra nasıl bir cihaz almanız gerektiği konusunda karar vermek pek de kolay bir süreç değildir. Bu konuda birçok marka, model ve farklı fiyatlar mevcuttur. Su Arıtma Cihazı Tavsiye konusunda yazılmış birçok yazı mevcuttur.
Su arıtma Yedek Parça
Su Arıtma Yedek Parça konusu su arıtma cihaz kullanımları hızla arttıkca ve kullanım süresi uzadıkça çok önem taşımaktadır. Bu konuda tüm dünyada kullanılan belirli standartlar oluşmuş durumdadır.
Su Arıtma Sistemi
Su Arıtma Sistemi dendiğinde aklımıza öncelikle içme suyu üreten Reverse Osmosis sistemler gelmekle birlikte, aslında genel bir tanımı ifade etmektedir. Su doğada kıt bir kaynaktır ve gittikçe azalmakta ve daha çok kirlenmektedir.
Su Arıtma Sürahisi
Su Arıtma Sürahisi sudan beklediğiniz amaca göre farklı özelliklerde olabilmektedir. Bir sürahi ile kirli bir suyu nasıl arıtabilirim? diyorsanız. Arıtma sürahileri çok kirli suları arıtmak için uygun sistemler değildir. Seçeceğiniz sürahinin özellikleri bir arıtma cihazında olduğu gibi suyu temizlemekle ilgili belirli aşamaları içeren minyatür bir sistem olmalıdır.
Su arıtma Musluğu
Su arıtma musluğu arıtma cihazlarında cihazın arıttığı suyu konforlu bir şekilde alıp kullanabilmemiz için evlerde mutfak tezgahı üzerine montajı yapılan farklı özellik ve kalitelere sahip arıtma parçalarındandır. Su arıtma musluklarında değişik seçenekleri vardır.
Su Arıtma Filtreleri
Su Arıtma Filtreleri Su arıtma cihazlarının hiçbir kimyasal kullanmadan sağlıklı içme suyunu üreten sarf malzemeleridir. Belirli periyotlarla değiştirilmesi gerekir.
Su Arıtma Cihazı İzmir


Su arıtma Cihazı İzmir
denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan firmamız sayesinde sizlerde artık hazır sulara para vermeden şebeke suyunuzu tertemiz içebilirsiniz. Çoğu kişi arıtma cihazı denilince biraz geride durmayı tercih eder ancak bulunduğunuz yerde şebeke suları içilemeyecek kadar kötü ise ve sürekli içeceğiniz suya para vermek durumunda iseniz bu cihazlar sizlere daha fazla artı kazandırır. Özellikle de kira değil de ev sahibi iseniz evinizde mutlaka su arıtma cihazı olması gerekir, ekonomik açıdan sizlere uzun vadede yarar sağladığı gibi şebeke suyunu daha temiz yaparken hazır sular gibi minerallerinden arındırmadan sizlere sağlıklı bir yaşam sunar.

Su Arıtma Yöntemleri Nelerdir?

Su arıtma Cihazı İzmir firmalarının kullandığı metotlar arasında aslında farklı farklı yöntemler yer alır ancak temel olarak iki çeşide ayırabiliriz. Birincisi şehre dağıtılan içme ve kullanma sularının kalitelerinin artırılması için yapılan genel ve özel su arıtma cihazı İzmirarıtma sistemleridir ikincisi ise hiçbir şekilde kullanılamayan ve çeşitli sebeplerden dolayı oldukça kirlenmiş suların belirli alanlar için kullanılabilir hale gelmesini sağlamak için kullanılan arıtma sistemleridir. İkinci sistemler genelde sanayi tipi olarak adlandırabilir, genelleme yapılırsa ev tipi olarak bilinen bireysel arıtma sistemleri daha çok tercih edilir ve üretilir. Farklı özelliklere ve ebatlara sahip bu cihazlar değişik fiyat aralıklarına sahiptir. Firmamızın sizlere sağladığı imkânlar içerisinde ekonomik fiyata kaliteli su içebilmeniz artık mümkün.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanılmalı?

Ülke genelinde aslında oldukça fazla su kaynağına sahip olsak da çoğu illerimizde yeteri kadar kaynak olmadığı için ya da bazı atık suların değerlendirilmesi planlandığı için hemen her şehirde genel bir arıtma tesisi kurulur ancak bazı tesisler yine de yeterli olmaz tamda bu sırada su arıtma cihazı İzmir firmalarının temin ettiği ev tipi arıtma cihaz seçenekleri devreye girer. Ev tipi olarak bilinen daha pratik ve portatif modeller mutfak lavabolarına monte edilerek kullanılır, arıtma cihazı sayesinde içme suyu olarak ya da yemek ve çaylarınızda daha kaliteli su kullanabilmeniz mümkündür. Bütçenizi sarsmadan her tip cihaza sahip olabilmeniz için internet sitemiz üzerinden çeşitlerimizi inceleyebilir ve tarafımızdan fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Suyun İnsan Hayatındaki Yeri


Yetişkin bir insan vücut ağırlığının %60-70'i (2/3'si) sudur. Bu oran yaşa, cinsiyete, kiloya bağlı olarak farklılık gösterir. Örneğin yeni doğan bebeklerin vücudundaki su oranı %75'dir. Hayatın ilk 5 gününde %70'e inen su oranı, sonradan yavaş yavaş azalarak bir yaşın sonunda yetişkindeki su oranına yaklaşır. Erkeklerdeki su oranı kadınlara, şişmanlar zayıflara oranla daha fazladır. Yaş ilerledikçe de vücut suyunda azalma görülür.

Su besinler ve içeceklerle de sindirim yoluyla vücuda alınır. Vücuda alınan su sindirim sisteminde emildikten sonra kana geçer. Kan dolaşımı ile vücuda dağılır ve kılcal damarlardan çıkarak doku sıvısını oluşturur. Hücre içinde bazı kimyasal reaksiyonlara katıldıktan sonra tekrar hücre dışına çıkar ve tekrar doku sıvısına dönüşür. Dokulardan kan dolaşımına katılır. Kan dolaşımı aracılığı ile böbreklere gelerek önemli bir kısmı idrar olarak vücut dışına atılır. Diğer bir kısmı ise deri, solunum ve sindirim sistemi vasıtasıyla kullanılıp vücuttan atılır.

Yetişkin bir insanın günlük su ihtiyacı 2500-2600 ml kadardır. Suyun vücuda alımı ve atılımı bir denge içinde oluşur. Vücutta normal sıvı hacminin korunması için günlük sıvı alımının günlük sıvı kaybına eşit olması gerekir. Bu denge bozulduğunda hastalıklar ortaya çıkar. Yemek yemeden aylarca yaşanabilir, ancak susuz sadece birkaç gün dayanılabilir. İnsan vücudunda su dengesini düzenleyen (regüle eden) merkezler ve sistemler mevcuttur.

 •          Vücuda su alımı (Hidrasyon) : Vücuda besinlerle (1000nbsp;ml) ve içeceklerle (1200nbsp;ml) ağız yoluyla su alımına ekzojen su kazanımı denir. Bir de vücudumuzda hücre metabolizması esnasında meydana gelen kimyasal reaksiyonlar sonucu oksidasyon ürünü olarak 300nbsp;ml kadar su açığa çıkar. Vücutta bu şekilde su açığa çıkmasına endojen su kazanımı denir.
 •          Vücuttan su kaybı (Dehidrasyon) : Vücuda alınan su, idrarla böbreklerden (1500nbsp;ml kadarı), solunum havasıyla akciğerlerden (500 ml kadarı), terleme yolu ile deriden (500nbsp;ml kadarı) ve gaita ile bağırsaklardan (100nbsp;ml kadarı) vücut dışına atılır.
 •           %1: Susuzluk hissi, ısı düzeninin bozulması, performans azalması,
 •           %3: Vücut ısı düzenin iyice bozulması, aşırı susuzluk hissi,
 •           %4: Fiziksel performansın %20-30 düşmesi,
 •           %5: Baş ağrısı, yorgunluk,
 •           %6: Hâlsizlik, titreme,
 •           %7: Fiziksel faaliyet sürerse bayılma,
 •           %10: Bilinç kaybı,
 •           %11: Vücut dirençsizliği, olası ölüm,
 •           %12: %97 oranında ölüm,
 •           %15: %100 ölüm.

Suyun vücuttaki görevleri

 •         Hücrelerin ihtiyacı olan maddeleri hücreye taşımak,
 •         Hücrelerin fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gerekli olan katı maddelerin çözünmesini sağlamak,
 •         Hücrelerde metabolik faaliyetler sonucu oluşan atık maddeleri boşaltım organlarına (böbrek, akciğer, deri,             sindirim kanalı) taşıyarak vücut dışına atılımını sağlamak,
 •         Vücut ısısını dengede tutmak,
 •         Kanın hacmini dengelemek,
 •         Besinlerin sindirimine yardımcı olmak,
 •         Beyin, omurilik gibi bazı organları dış etkenlerden korumak, suyun görevleridir.
Niçin Alkali Su

 

 

Alkali Su ve Zayıflama

İnsan vücudu çok zeki ve yeteneklidir. Gittikçe artan biçimde asidik olmaya başladığımızda asidikliğin yaşamsal organlarımıza hasar vermesini engellemek üzere vücudumuz savunma mekanizmalarını düzenlemeye başlar. Asidin yağ hücreleri içinde depolandığı/tutulduğu bilinmektedir. Eğer tüm bunlara rağmen asit herhangi bir organla temas edecek olursa, dokuyu içinden çürütebileceği bir delik açma şansı da bulur. Bu durum hücrenin mutasyona uğramasına neden olabilir.

Bu asidik ortamda oksijen seviyesi düşer ve kalsiyum tüketilmeye başlar. Bu nedenle savunma mekanizması olarak, vücudunuz gerçekte sizi aşırı asidiklikten korumak üzere şişmanlatır yağlandırır. Asitlerin toparlanıp paketlendiği tüm bu yağ hücreleri ve selülit birikimleri yaşamsal organlardan güvenli uzaklıkta tutulmaya çalışılır. Bunun sonucu olarak göbek ve basen bölgelerinde yağlanma olur. Alkali su içerek vücudumuzun asit- baz dengesini sağlayarak aşırı kilolardan kurtulmamız mümkündür.

 

Niçin Alkali Su İçmeliyiz?

-Negatif ORP değeri ile güçlü antioksidan etkiye sahiptir.
-Vücudun pH dengesini korumasına yardım eder ve hastalıkları engeller.
-Olağanüstü hücresel nemlendirme ve detoks sağlar.
-Vücudun enerjisini ve zindeliğini arttırır.
-Serbest radikalleri nötralize eder.
-Vücuttaki asidik atıkları temizler ve zayıflamaya yardımcı olur.